تفاوت سرمایه‌گذاری خوب و سرمایه‌گذاری بد چیه؟

تشخیص سرمایه‌گذاری خوب از سرمایه‌گذاری بد کار ساده‌ای نیست. در واقع نه تنها کار ساده‌ای نیست، بلکه برای خودش یک تخصص پیچیده است. دلیل این موضوع هم برمی‌گرده به اینکه صنعت مالی و سرمایه‌گذاری استعداد زیادی برای کلاهبرداری از افراد داره. البته این به این معنی نیست که هر کسی در این صنعت فعاله، مشغول کلاهبرداری از دیگرانه؛ با این حال به این علت که معمولاً کلاهبردارها میان سراع شما و بهتون پیشنهاد سرمایه‌گذاری می‌دن، احتمالاً بیشتر کسایی که شما باهاشون سر و کار دارین کلاهبردارن. این وسط تشخیص محل خوب سرمایه‌گذاری از محل بد خیلی سخت می‌شه. اولین موضوعی که تو این پادکست راجع بهش صحبت می‌کنیم اینه.

در تمام بازارهای مالی سراسر جهان، روزانه افراد خیلی زیادی مشغول پیدا کردن محل‌های خوب برای سرمایه‌گذاری هستن. بعضی از این افراد مدیران و تحلیل‌گران صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستن (در رابطه با صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌تونین اپیزود یازده پادکست با موضوع «همه چیز درباره صندوق‌های سرمایه‌گذاری» رو گوش کنین) و تخصصشون سرمایه‌گذاریه. اگر قراره مدیریت سرمایه‌مون رو دست کسی بسپاریم، بهتره از این افراد استفاده کنیم. دومین موضوعی که تو این قسمت راجع بهش صحبت می‌کنیم همینه.

اشتراک
خبر دادن
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
جدیدترین دیدگاه دارای بیش‌ترین نظر
بازخور در متن
نمایش تمام دیدگاه‌ها
امیر شعبانی
مهمان
۰۲ تیر ۱۳۹۹ ۰۳:۰۹

سلام و احترام،
میخوام بگم دست مریزاد، من خیلی اتفاقی با پادکست شما آشنا شدم، و با مسائل سرمایه گذاری چندان غریبه نیستم. باور کنید خیلی کار ارزش آفرینی انجام میدید. خیلی ها رو میبینم این روزها که بی هدف دنبال ورود به بازار سهام هستند و تو کلاسهای مختلف مثلا تحلیل تکنیکال شرکت می کنند بدون اینکه حتی الفبای بازار رو بدونن. بدون شک برای هر فردی که می خواد کار جدی سرمایه گذاری کنه استفاده از مطالب سایت شما واجب (شرعی!) هست.

ادامه بدید به کارتون، بازوانتون پرتوان و قلمهاتون موثر.

ارادتمند
امیر شعبانی

پی نوشت. تو این قسمت پادکست یه اشاره خوبی به ساختار تصمیم گیری در شرکت های سرمایه گذاری شد. لطفا بیشتر بگید از این موضوع و از ساختارهای سازمانی این شرکت ها و اینکه چه تفاوت‌هایی بین این چنین شرکت هایی در کشورهای غربی و ایران وجود داره. پیشاپیش ممنون

1
0
دوست داریم نظر شما را بدانیم!x
()
x